PKO Bank Polski generalnym sponsorem Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza

Już po raz drugi Bank jest głównym  patronem największego biegu ulicznego w Polsce. Tradycyjnie wezmą w nim udział również jego pracownicy.

Według informacji od organizatorów 16 października br. trasę długości 42 195 metrów spróbuje pokonać ok. 5 tys. osób. Pod względem liczby uczestników, poznański maraton jest 77., największą imprezą tego typu na świecie. Również w tym roku organizatorzy liczą na rekord frekwencji i awans w międzynarodowych rankingach.

W biegu, który jest organizowany po raz 12., może wziąć udział każdy, kto czuje się na siłach, by pokonać trasę. Wśród uczestników tradycyjnie nie zabraknie pracowników PKO Banku Polskiego.

- Aby pokonać maraton trzeba wykazać się uporem, wytrwałością i dobrym przygotowaniem, czyli cechami, które są niezbędne w realizacji stawianych sobie celów, także w bankowości – mówi Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Dla wszystkich maratończyków, Bank przygotował specjalną ofertę. Jeżeli biegacz posiada konto i potrzebuje kredytu gotówkowego, to otrzyma niższą prowizję, a oprocentowanie pożyczki wyniesie tylko 6,99 proc. Można również zyskać korzystając z kredytu hipotecznego. W tym wypadku prowizja to 0 zł, a marża przez pierwszy rok to jedynie 1,1 proc. Maratończykowi, który prowadzi własną firmę, PKO Bank Polski proponuje darmowy rachunek nawet przez 18 miesięcy, darmową kartę debetową i brak opłat przy pięciu pierwszych przelewach internetowych w miesiącu.

Osoby, które nie czują się na siłach aby pokonać trasę maratonu, a bliska im jest idea sportowej rywalizacji, Bank zaprasza na swój profil na Facebooku do udziału w grze, w której fani wcielają się w rolę kibiców i podają wodę spragnionym biegaczom. Zwycięzca, który pomoże największej liczbie zawodników, otrzyma nagrodę główną - zegarek z pulsometrem. Dodatkowo, trzy osoby z najlepszym wynikiem każdego dnia trwania konkursu otrzymają specjalny zestaw do biegania.

Poznański maraton od 2009 roku nosi imię Macieja Frankiewicza, przedwcześnie zmarłego wiceprezydenta Poznania, który w stanie wojennym był działaczem Solidarności Walczącej, a w wolnej Polsce zajmował się promocją sportu. Sam również startował w maratonie – zawsze w koszulce z nr 2.

Nie jest to jedyna impreza biegowa wspierana przez PKO Bank Polski. Bank jest również sponsorem strategicznym Biegu Powstania Warszawskiego, który od 23 lat odbywa się w przeddzień rocznicy wybuchu powstania oraz Biegu Niepodległości 11 listopada w stolicy.

Produkty finansowe