Jaguar z promocyjnym kredytem MultiBanku

MultiBank wprowadził do oferty kredyt samochodowy z ratą balonową. Jako pierwsi mogą z niego skorzystać klienci ekskluzywnych marek Jaguar, Land Rover oraz Range Rover. Tym samym bank rozpoczyna ekspansję na rynku aut luksusowych.

MultiBank od półtora roku aktywnie konkuruje na rynku kredytów samochodowych. Bank kredytuje przede wszystkim auta nowe ze średniej i górnej półki rynkowej, gdyż takie samochody zazwyczaj kupują zamożni Polacy stanowiący grupę docelową MultiBanku. Dziś nowe samochody stanowią 70 proc. finansowanych przez bank zakupów.

- Obecnie nasze produkty dostępne są w blisko 170 salonach dilerskich w Polsce (co 10. salon w kraju). Dzięki nowym kanałom dystrybucji oraz uatrakcyjnieniu oferty, w ciągu roku zwiększyliśmy pięciokrotnie miesięczną sprzedaż kredytów samochodowych, udzielając ich w całym 2010 r. na sumę ponad 130 mln zł. Na koniec 2011 r. liczba ta ma wzrosnąć do poziomu 200 mln zł. Aby osiągnąć ten cel systematycznie wprowadzamy kolejne rozwiązania produktowe – mówi Cezary Kocik, dyrektor Banku ds. Sprzedaży i Procesów Biznesowych Bankowości Detalicznej. – W marcu tego roku wraz z częścią korporacyjną BRE Banku i BRE Leasingiem, MultiBank uruchomił kredyt na finansowanie stocków dilerskich (kredyt na zakup aut od producenta). Teraz wprowadzamy kredyt z ratą balonową 50/50 – dodaje.

Jako pierwsi mogą z niego skorzystać klienci 12 salonów samochodowych JLR, dystrybutora aut z logotypem Jaguar, Land Rover oraz Range Rover. Tym samym bank rozpoczyna ekspansję na rynku aut luksusowych.

- Obecnie trwają rozmowy z kolejnymi dilerami zainteresowanymi tego rodzaju kredytami. Do końca roku chcemy udostępnić ten produkt w kilkunastu salonach dilerskich w całej Polsce, również w opcji 40/60 oraz 60/40 – mówi Michał Nalepa, odpowiedzialny za współpracę z dilerami w MultiBanku.

Kredyt 50/50 dostępny w salonach marek Jaguar i Land Rover udzielany jest na specjalnych warunkach, bez naliczania prowizji oraz oprocentowania. Oznacza to, że rzeczywista stopa roczna w tym wypadku wynosi zero proc. Produkt jest jedynym tego typu dostępnym w salonach JLR (MultiBank ma w tym zakresie wyłączność). Co więcej w ramach współpracy z BRE Bankiem klienci JLR mogą też skorzystać z promocyjnej oferty BRE Leasingu.

Produkty finansowe