Do którego banku po mały kredyt gotówkowy?

 

Początek roku szkolnego to dla rodziców czas wzmożonych wydatków. Wiele gospodarstw po sfinansowaniu wyprawki szkolnej mocno nadwyrężyło domowy budżet. Dziurę w budżecie można jednak załatać kredytem. Podpowiadamy, które banki pożyczą najtaniej.

Serwis Bankier.pl wysłał do banków ankietę z prośbą o podanie kosztów kredytu na wyprawkę szkolną. W ankiecie przyjął, że rodzina potrzebuje tysiąc złotych i chce spłacić zobowiązanie w ciągu roku. Gospodarstwo domowe składa się z dwojga dorosłych, którzy zarabiają po 1,5 tys. zł netto i dwójki dzieci. Rodzice nie posiadają innych zobowiązań kredytowych. Serwis poprosił banki o podanie kosztu kredytu bez ubezpieczenia, chyba że jest ono obowiązkowe.


Oto wyniki ankiety przeprowadzonej przez Bankier.pl:

Niektóre banki w okresie promocji stosują taką samą stawkę dla nowych i obecnych klientów. W przygotowanym przez nas zestawieniu najkorzystniej wypadł Getin Bank. Bank deklaruje, że całkowity koszt kredytu dla kwoty 1 tys. zł spłacanej w 12 ratach to tylko 54,40 zł. Miesięczna rata wyniesie więc 87,87 zł. To propozycja zarówno dla klientów stałych, jak również nowych. Jednak już BZ WBK, który zajął miejsce drugie w zestawieniu, wyraźnie różnicuje ofertę, biorąc pod uwagę relacje z klientem. Stały klient zapłaci za kredyt 66 zł, a osoba z ulicy już 99 zł. Ale rozbieżności mogą być jeszcze większe. Na przykład w Citi Handlowym koszt kredytu dla klienta stałego to 92 zł, a dla obcego aż 235 zł.

Więcej informacji: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Do-ktorego-banku-po-maly-kredyt-gotowkowy-2402662.html.

Źródło: Bankier.pl.

Produkty finansowe