25.01.2013 Klienci Pekao z systemem szybkich przelewów - PayByNet

Klienci indywidualni Banku Pekao dostają od 25 stycznia br. do dyspozycji nowe narzędzie płatności za transakcje internetowe w ramach Pekao24Przelew – system PayByNet.

Rozwiązanie, które Pekao wdraża wspólnie z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A., umożliwia m.in. uiszczanie opłat administracyjnych na rzecz urzędów drogą elektroniczną w bardzo szybki sposób. PayByNet pozwala również na bezpośrednie rozliczenie zakupów online pomiędzy konsumentem – klientem banku, a sprzedawcą – sklepem internetowym przez cały tydzień.

PayByNet, udostępniony od 25 stycznia br. dla klientów indywidualnych Banku Pekao, jako jedyny system szybkich przelewów w Polsce pozwala na regulowanie opłat drogą elektroniczną w urzędach. Dzięki integracji z elektroniczną Platformą Usług Administracji Publicznej (ePUAP) klient Pekao może uiścić opłatę w bardzo prosty sposób. System automatycznie wypełni za niego tytuł przelewu, co minimalizuje ryzyko błędu i skraca proces realizacji transakcji, a następnie wygeneruje Elektroniczne Poświadczenie Opłaty.

System PayByNet pozwala także na przekazanie pieniędzy wprost pomiędzy klientem Banku Pekao, a sklepem – bez udziału pośrednika rozliczającego transakcję. PayByNet realizuje płatności online błyskawicznie, przez 24 godziny na dobę, także w weekendy. Dzięki przekazywanej online informacji o wykonanym przez klienta Pekao przelewie, sprzedawca towaru lub usługi może natychmiast przystąpić do realizacji zamówienia.

- Brak pośredników oznacza w praktyce, że klient wybierając w sklepie internetowym płatność za pomocą PayByNet zobaczy na swoim koncie w serwisie Pekao24 gotowy, wypełniony przelew wprost do sprzedawcy. Pieniądze trafią do sklepu niezwłocznie, w pierwszej możliwej sesji ELIXIR. Jednak największą zaletą z przystąpienia do systemu dla naszych klientów jest możliwość skorzystania z ePUAP – wyjaśnia Rafał Witczak, dyrektor w Departamencie Bankowości Elektronicznej Banku Pekao SA.

Przelew z PayByNet wykonuje się w kilku prostych krokach. W sklepie internetowym klient Pekao wskazuje najpierw jako formę płatności PayByNet, a następnie wybiera metodę płatności – kartę płatniczą lub przelew oraz w tym drugim przypadku Bank Pekao. PayByNet automatycznie skieruje go na stronę logowania do systemu Pekao24Przelew. Na swoim koncie klient zobaczy już wypełnione dane przelewu.

Wprowadzenie systemu PayByNet to kolejne usprawnienie dla 3,5 mln klientów detalicznych Pekao. E-Commerce to natomiast jeden z najszybciej rosnących segmentów handlu detalicznego w Polsce i na całym świecie. Według danych Internet Standard (raport eCommerce 2012) aż 72 proc. Polaków, którzy regularnie korzystają z Internetu deklaruje, że kupuje w sieci. W ostatnich latach regularnie wzrasta gotowość klientów do płacenia za towary za pomocą szybkich przelewów internetowych (z prawie 18 proc. w 2009 r. do 32 proc. w 2012 r.).

Produkty finansowe